> סדנת בצק סוכר | Morcake

6 בספטמבר 2010

סדנת בצק סוכר

חברות שלי מכירות אותי טוב. ליום ההולדת שלי חברה אחת קנתה לי מלא רינגים. שתיים אחרות הכינו לי עוגה (שכבר התגאיתי בה כאן. ולבסוף, שתי חברות נוספות הפתיעו אותי בשובר לסדנת בצק סוכר.
אז נכון שעוגות מבצק סוכר הן לא הדבר הכי טעים בעולם, אבל הן תמיד כל כך יפות ומרשימות. תכלס, זה יותר אמנות ופיסול מאשר אפיה. האמת היא שאף פעם לא התעסקתי עם בצק סוכר, וזה לא היה בלו"ז שלי לזמן הקרוב, בעיקר כי נרתעתי מזה. קצת הפחיד אותי כל הנושא הזה, במיוחד כי אני גאה להעיד על עצמי בתור האדם הכי עקום ולא אמנותי-יצירתי שיש בעולם. ואני בטוחה שיש עוד כמה שיוכלו להעיד את זה עלי. טוב, אני לא באמת גאה בזה.
בקיצור! לשמחתי "אולצתי" להתיידד עם בצק הסוכר בעל כורחי. באופן עקרוני, אין לי שום כוונה ללהג בבלוג ללא מטרה (או במילים אחרות, הכוונה היא שתמיד יהיה מתכון בסוף הקשקושים שלי), אבל באופן חד פעמי החלטתי לחרוג ממנהגי ולספר קצת על הסדנא.

זו אליסיה מימין. אני לידה, ביום צהוב במיוחד

יום אחד קיבלתי בדואר מעטפה מ"עוגות מהאגדות". בפנים היתה ברכה מהחברות שלי ובחלקו השני של הדף כתבה לי אליסיה קטן שהיא מזמינה אותי לסדנת בצק סוכר ושעלי לתאם איתה יום ושעה. כעבור כמה ימים התקשרתי ובצד השני של הטלפון היתה אליסיה - אשה מקסימה, נחמדה וחביבה להפליא (יש לי חשד שהיא בעצמה עשויה מבצק סוכר..). נאמר לי שלרוב הסדנאות קטנות למדי, בסדר גודל של חמישה-עשרה אנשים, אבל התמזל מזלי ונוצר מצב שהסדנא שלי היתה בעצם שיעור פרטי. אליסיה ואני, אחת על אחת, נמשך שלוש שעות.

כן, התאמתי את הלק לפרחים

אני לא אכנס יותר מדי לפרטים פה, כי בכל מקרה קשה להעביר את החוויה בכתב, אבל ככה בקטנה: אליסיה לימדה אותי איך להכין כל מיני פרחים מבצק סוכר (זה מדהים איך אותה חתיכת בצק יכולה להפוך לחמישה או שישה סוגי פרחים. פעם אחת גוזרים את הבצק ככה, פעם אחרת מסובבים אותו ככה...), הסבירה לי איך עובדים עם הבצק עצמו (מסתבר שכשמרדדים אותו תמיד צריך להשתמש באבקת סוכר, כי קורנפלור בעצם פוגע במרקם, או משהו כזה) והראתה לי איך מכינים את העוגה לקראת ציפויה בבצק הסוכר.


בסופו של דבר, בלי לשים לב, יצאה לי עוגה ממש יפה, שחלק גדול ממנה עשיתי בעצמי! ברור שהפרחים שאליסיה הכינה כדי להדגים לי נראו פי מיליון יותר טוב משלי, אבל צריך להסתכל על התמונה הגדולה - כשיש המון פרחים על העוגה, הכל נראה ממש טוב, גם אם כל פרח בנפרד רחוק שנות אור מלהיות יצירת מופת.

כך זה נראה ממש כמה דקות אחרי שסיימנו. מיותר לציין שאת הפרח הכתום אליסיה הכינה..

ומה אני מנסה לומר, בעצם? אני רוצה להמליץ בחום על הסדנא הזו. מעבר לזה שהסדנא עצמה מצוינת ואני מרגישה שלמדתי המון, אליסיה באמת מקסימה (כן, כבר השתמשתי במילה הזו, אבל אין דרך אחרת לתאר אותה) ורואים שהיא נהנית ממה שהיא עושה. טוב, כנראה שהיא לא היתה עושה את זה קרוב לארבעים שנה (!!) אם זה לא היה המצב.
חוץ מזה, אפשר כמובן גם להזמין אצלה עוגות מבצק סוכר. ראיתי כמה יצירות שלה בתמונות וכמה דברים קטנים יותר במציאות (משום מה אני זוכרת בעיקר את דמותו של בוב-ספוג.. מעניין), והכל פשוט יפהפה.
דבר אחרון - אפשר גם לקנות אצל אליסיה כל מה שצריך בשביל לעבוד עם בצק סוכר - החל מחומר הגלם עצמו, כולל צבעי מאכל, ועד כל הכלים הכי מקצועיים שיש. אני הלכתי על ערכה קטנה של כל מיני קיסמים וגפרורים מחודדים (אני בטוחה שזה השם המקצועי שלהם) שאני מתביישת לומר - טרם השתמשתי בהם, וכבר עבר כמעט חודש! - וקצת מצטערת שלא קניתי את המערוך המגניב שהשתמשתי בו על העוגה שלי.

זה מה שהמערוך המגניב עשה

אם שכנעתי אתכם, וגם אם לא, אתם מוזמנים להיכנס לאחד מהאתרים של אליסיה: עוגות מהאגדות או עוגות מהאגדות.
תהנו.. ושנה טובה!

כמובן שבסוף עשיתי בוק לעוגה גם בבית (יותר נכון, אחותי עשתה ואני תמכתי בה נפשית).
אה, ואת הפרח הכתום הזה אני הכנתי :-)

מישהו חייב להגיד את זה - העוגה שלי נראתה כמו כובע פרחוני

1 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

יפה מאוד מאוד קל וכיף להכין

הוסף רשומת תגובה